Korek ścienny – nowoczesne wzornictwo i unikalny charakter każdej ściany

Korek jest surowcem pozyskiwanym z dębu korkowego, który rośnie w rejonach basenu Morza Śródziemnego. Największą powierzchnie lasy korkowe zajmują w Portugalii. Korek jest niezwykłą warstwą ochronną dla dębu. Chroni go przed działaniem wody, gryzoni, a także pożarami. Korek dzięki niespotykanym właściwościom, którego do tej pory nie jest wstanie odtworzyć żadna inna technologia, znalazł zastosowanie w wielu dzidziach przemysłu.

Naturalne właściwości korka sprawiają, że doskonale wycisza on dźwięki i tłumi hałasy. Stabilizuje temperaturę powietrza, a także wilgotność, co przekłada się na wyjątkowy mikroklimat w pomieszczeniach.
cork underlay

Korek ścienny – ekologiczna ściana dla osób, które lubią otaczać się naturą

Korek ścienny jest wyjątkową okładziną, która posiada niezwykłe wzornictwo i wiele faktur, co przekłada się na unikalny charakter każdej ściany. Ściany korkowe tworzą miłe i przytulne otoczenie, czyniąc je bardziej ciepłym i komfortowym. Korek ścienny jest w 100% naturalnym. Nie przyciąga kurzu, dzięki temu jest idealnym produktem dla alergików. Jest bezwonny, nie podrażnia śluzówek oczu i nosa, ani dróg oddechowych. Zatrzymuje wilgoć, chroni przed grzybami i pleśnią. Łatwo utrzymać go w czystości. Wszelkie zabrudzenia wystarczy tylko przetrzeć wilgotną szmatką. Kolekcje korka ściennego zawierają wiele wzorów, które znajdziemy na stronie www.cork24.co.uk/14-cork-wall. Dzięki bogatej ofercie możemy wybrać wzór do konkretnego wystroju wnętrza lub wykonać nietypową aranżację. Aby ozdobić naszą ścianę, możemy wybierać różne rodzaje korka ściennego, który występuje pod postacią:

  • płyt korkowych
  • tapety korkowej

korkowa mozzaika
Korek ścienny jest nie tylko eleganckim materiałem, ale również prostym w montażu. Wystarczy tylko delikatnie rozprowadzić warstwę kleju na całości płytki i ściany. Korek jest niezwykle wytrzymały w codziennym użytkowaniu. Świetnie sprawdzi się w korytarzach, gdzie ściany są intensywnie użytkowane, jak również w salonach, a także pokojach. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Na długo można cieszyć się jego estetyką i walorami praktycznymi.
Korek ścienny wytwarzany jest z drzew samoregenerujących się, więc można stosować go dowolnie, gdyż nie niszczy środowiska naturalnego. Dodatkowo w 100% podlega recyklingowi.

Comments are closed.