Pomoc finansowa w trudnej sytuacji życiowej

W obecnych czasach trudno jest utrzymać stabilność finansową rodziny. Zwłaszcza osoby posiadające więcej dzieci często wplątują się w niemałe finansowe problemy. Konieczne wydatki codziennie stają się coraz większe. W takim momencie często rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki. Dla rodziny w trudnej sytuacji finansowej taki zastrzyk pieniężny stanowi sporą, ale tylko krótkotrwałą pomoc.
Kredyty dla obciążonych postępowaniem komorniczym dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich oferować gdyż są one obciążone zbyt dużym ryzykiem. Firmy pożyczkowe z kolei bronią się przed nim narzucając dość duże oprocentowanie.

pożyczki z komornikiem są dostępne m.in. w parabankach Provident i Asa Kredyt. Oba przedsiębiorstwa finansowe udzielają pożyczki nie większe niż w wysokości 10 tyś złotych. Asa Kredyt udziela pożyczek na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to możliwość korzystniejsza, jeśli rodzinie łatwiej będzie spłacać raty o niższej kwocie. W Providencie okres spłaty nie jest dłuższy niż 90 dni.
Pożyczki z komornikiem można również otrzymać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe są oparte na wzajemnym zaufaniu . Każdy uczestnik społeczności może złożyć wniosek o pożyczkę. Na którą dobrowolnie zrzucają się pozostali członkowie grupy. Takie formy pozyskania pożyczki dostępne są na stronach takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich portalach można przestawić wniosek wraz z wyjaśnieniem własnej sytuacji materialnej. Może to znacznie lepiej skłonić potencjalnych pożyczkodawców do udzielania wsparcia.

Comments are closed.