Zachodni projekt na wystrój pokoju

Jest bezmiar sposobów na to, aby nadać wnętrzu szczyptę stylu. Nikt nie czuje się dobrze w pokoju, który jest taki sam jak wszystkie inne, każdy normalny człowiek chciałby przyznać mu odrobinę indywidualności, dzięki czemu będzie czuł się w prywatnym mieszkaniu jak u siebie. Zasoby ludzkie mają różnorodne gusta i różne upodobania, stąd też różna oferta architektów wnętrz, designerów czy butików z sprzętami meblowymi.

Do naszego kraju dociera coraz większa ilość nurtów z zachodu. Polska jest już obecnie na tyle silnie skojarzony z zachodnią siecią powiązań społeczno – gospodarczych, że naturalnie Polacy zdobywają coraz większy wybór i dostęp do coraz pokaźniejszej ilości idei. Jedną z takowych zachodnich propozycji, która powoli gości się w naszym kraju jest cork wall, inaczej pokrycie ściany za pomocą korka. Decydując się na implementacje tego rozwiązania montujemy w lokalu mieszkalnym gigantyczną tablicę korkową, która przy trafnym doborze mebli i barw przedstawia się w dużym stopniu lepiej niż zwykła korkowa tablica. Detal ten świetnie współgra na przykład do mebli lub okien z widocznym obrysem drewna i pozwala dodać wnętrzu ciepła.
Korek posiada też pewne właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o izolację termiczną jak i akustyczną. Doskonałym pomysłem może być przykładowo wykorzystanie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że dzieci lubią korkowe tablice, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. A jeśli tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę po prostu pokochają. Dodatkowo istnieje szansa, że jeśli zapragną donośnie posłuchać muzy, to będzie to dla nas znacznie mniej irytujące, niż jeśli na ścianie zabrakło warstwy korka.

Comments are closed.